Меню

Якщо ви шукаєте ефективний спосіб захистити свій будинок від комарів та інших комах, найкраще рішення – встановити на вікна москітну сітку. В ідеалі сітка повинна бути встановлена відразу після покупки пластикових вікон, але якщо ви встановлюєте вікна в осінні або зимові місяці, захист від комарів може не знадобитися, і покупку віконних сіток можна відкласти до літа. Також часто трапляється, що захист від комах ушкоджується, нерідко під час миття вікон або при знятті сітки. У цій статті ми розповімо, на що звернути увагу, вибираючи москітну сітку.

Перш ніж замовляти та встановлювати москітну сітку, важливо ознайомитися з різними її видами, щоб переконатися, що ви вибрали той, який відповідає вашим потребам.

ВИДИ МОСКІТНИХ СІТОК

Існує кілька типів москітних.

  • сітки на липучці (бескаркасні);
  • рамкові;
  • рулонні;
  • сітки на петлях;
  • розсувні;
  • сітки-плісе.

 

МОСКІТНА СІТКА НА ЛИПУЧЦІ

Саме сітка на липучках є найпопулярнішим та бюджетним варіантом. Вона легко збирається та розбирається, легко миється та компактно складається для зимового зберігання. Однак є одна істотна вада – невеликий термін служби. Хоч і багато хто вважає, що вона прослужить не більше 1-2 років, але якщо бережено використовувати сітка може прослужити і до 5 років.

Ще один різновид сітки, на яку варто звернути увагу – сітка на магнітах, вона призначена для дверних отворів і особливо зручна для будинків та котеджів, а також для дверей на балконі. Сітка складається з двох рівних частин полотна, які з’єднані вертикально магнітами. Магніти забезпечують достатню адгезію, щоб тримати дві частини сітки разом, при цьому сітка легко відкривається та закривається. Магнітні смуги розчіплюються після того, як ви пройдете крізь них, а потім знову з’єднаються, повернувшись у вихідне положення.

РАМОЧНА МОСКТIТНА СIТКА

Рамочна москітна сітка є найбільш часто використовуваною для вікон, що вона кріпиться у вікні, або відкриватися на петлях. Сітка натягується на легкий але міцний алюмінієвий профіль. Сітка здатна закрити і великі віконні та дверні отвори, тим самим надійно захищаючи приміщення від комах. Зимою ми рекомендуємо сітку прибирати з вікна, для продовження терміну її служби. Рамкова москітна сітка є найбільш популярним типом сіток завдяки своїй доступній ціні та надійності. Хоча в експлуатації така сітка не найпростіша, важливо зайнятися установкою навесні і за потреби чистити від забруднень. Зовнішній вигляд рамкової сітки відомий багатьом – це конструкція, яка складається з рами, на яку натягнута москітна сітка.

Рамка для москіток виготовляється із полівінілхлориду або алюмінію. Сітка з ПВХ рамою є найпопулярнішим та відносно недорогим варіантом. Однак її термін служби дорівнює рокам, якщо рама виготовлена із пластику гарної якості, тому рекомендується купувати сітку у надійних компаній. Рамки з алюмінію, навпаки, міцніше та надійніше. Таку москітку не потрібно прибирати в зимовий період, оскільки метал не тріскається від морозів, що не скажеш про ПВХ. Варіант сітки з алюмінієм трохи дорожчий. Товщина стінок алюмінієвої рами 0,7–1 мм.

При виборі профілю важливо переконатися, що він рівний без дефектів. Особливу увагу приділіть кутам, які мають бути досить міцними. В іншому випадку сітка може поламатися після кількох спроб монтажу та зняття. Рамкову москітну сітку можна встановити в отворі або з зовнішнього боку вікна. Обидва варіанти однаково зручні, але здебільшого сітка розміщується на вікні, що набагато простіше реалізувати. Цей вид антимоскітної сітки можна встановлювати на вікна з дерева. Один із підвидів москітної сітки – плунжерна. Така сітка кріпиться завдяки плунжерам, які проходять через алюмінієву рамку.

РОЛЕТНА (РУЛОННА) МОСКІТНА СIТКА

Рулонні москітні сітки – відмінний вибір для вікон, що пропонує зручність та функціональність. Конструкція складається з алюмінієвого короба, рулонної сітки, напрямного профілю, перекладини та ручок. Сітка легко виймається з коробки, як стандартна рулонна штора. Даний вид сітки може закривати великі отвори та захищати великі двері та вікна від комах.

Самостійний монтаж антимоскітної сітки полегшується завдяки докладній інструкції в комплекті. Москітну шторку для дверей можна скласти в короб, розташований над дверима, що дуже зручно взимку. У плані комфорту рулонні антимоскітні сітки вважаються найкращими. Сітки функціонують так само, як і рулонні штори, забезпечуючи надійне закриття вікна, а також при необхідності сітка піднімається вгору. Ролетну сітку набагато легше використовувати, ніж сітку без каркаса чи рамкову, вона забезпечує хорошу мобільність та має елегантний зовнішній вигляд.

У конструкцію входять рейки, спеціальний футляр для полотна та ручка. У футлярі захований пружинний механізм, що полегшує підйом та опуск сітки. Особливий догляд за рулонною сіткою не потрібен, потрібно лише іноді протирати її вологою м’якою мочалкою.

РОЗСУВНА МОСКІТНА СІТКА

Розсувні москітні сітки – ідеальне рішення для розсувних вікон та дверей. Дані сітки досить дорогі, тому щоб забезпечити ідеальну посадку, найкраще перед покупкою сітки зняти розміри з фахівцем.

Підтипів розсувних сіток досить багато, одні сітки їздять рейками, інші не торкаються підлоги, ковзають по верхній напрямній, треті їздять по підлозі на прогумованих коліщатках.

Розсувні сітки за принципом роботи аналогічні ролетним, але замість того, щоб рухатися вгору і вниз, виріб відсувається в бік. Такі сітки просто використовувати і зазвичай встановлюють на балконах і дверях, що складаються з двох стулок. Для величезних засклених майданчиків найбільше підходять спеціальні рулонні сітки або сітки з плісованого полотна.

МОСКІТНА сітка Плісе

Формат такої сітки схожий на розсувну, але збирається вона у вигляді гармошки. Це дозволяє захиститися від комах навіть у приміщеннях, де вікна або двері дуже великі, що практично повністю закривають стінку склом. На думку дизайнерів, такий вид сітки від комарів найвитонченіший і високофункціональний, і навіть доступні варіанти з різними декоративними картинками.

 

МОСКІТНА СІТКА НА ПЕТЛЯХ
Зазвичай використовується для дверей на балконах, інколи ж для віконних отворів. Москітна сітка відкривається так само, як стандартні двері, і пізніше впритул закривається магнітами. Використовувати її не складно, сітка забезпечує легку прохідність для свіжого повітря та освітлення. Однак важливо відзначити, що у відкритому стані вона не дуже містка і може займати багато місця.

СІТКА «АНТИКІШКА»

Наявність вікна у квартирі є загрозою для вихованців у будинку. Насамперед рішення полягало у використанні сіток з великими осередками (5см), такі сітки не захищали від комах, а сонячне світло часто блокувалося.
Сітка “Антикішка” – надійне рішення для власників кішок. Сітка виготовлена із міцних поліефірних ниток із додатковим шаром ПВХ-покриття. Виміряти висоту та ширину отвору просто, а інструкція по встановленню передбачена для тих, хто хоче встановити сітку самостійно на свої пластикові вікна.
Сітка «Антикот» фіксується на міцних кронштейнах з усіх боків, що робить її дуже надійною, адже вона може витримати вагу кішки, запобігши випаданню або травмуванню тварини. Сітка у «Антикішки» виглядає як класична, але її ціна вища, адже вона забезпечує душевний спокій господарів та безпеку пухнастих друзів, а також дуже ефективно надає захист від комах.
Для виробництва сіток «Антикішка» використовують вінілові нитки, які вкриті поліестером, що робить їх міцними, навіть не страшні подряпини. Виробники стверджують, що вони у 8 разів міцніші за класичні сітки.

СІТКА «АНТИПИЛ»

Для людей алергіків на різні природні елементи (пилок або пух) відмінним рішенням зможе стати сітка «Антипил». Цей тип сітки відрізняється меншим розміром осередків, що становить 1*0,20 мм на зміну стандартним 1*10 мм. Завдяки цій сітці затримується значна кількість пилу, внаслідок чого повітря в будинку стає чистішим. Однак її потрібно буде частіше мити, щоб зберегти її ефективність.

Існує кілька брендів спеціальних полотен москітної сітки: Респелон, Полтекс та Кліпон. Перші два виробника – преміум якість, це сітки з супер технологією фільтрації повітря, вони відомі на весь світ і їхня продукція використовується в різних сферах. Антипил Кліпон – бюджетний варіант, який не має мембрани або кілька шарів фільтрів, проте із завданням фільтрації дрібного пилу та пилку ця сітка справляється.

МОСКІТНА СІТКА НА МАГНІТАХ

Сітка для дверей на магнітах – шикарний варіант для дачі, котеджу, квартири, кафе та ресторанів. Зручність застосування полягає в тому, що виріб легко відкривається, пропускаючи людину або домашнього вихованця, а після магніти замикаються і шторки самостійно закриваються. Їх просто встановити, дотримуючись інструкції, що додається. До початку вимірів сітки важливо вимірювати ширину і висоту коробки дверей, а не самого отвору.

Магнітну сітку купити можна різних розмірів, але наша компанія робить ці сітки на замовлення, тому ви зможете придбати сітку будь-якого розміру, відповідно до вашого отвору. Також на вибір можна зробити сітку із звичайного москітного полотна або полотна Антипил.

 

Колір та розмір осередку москітної сітки

На ринку антимоскітних сіток представлено багато різних кольорових сіток, які можуть надати вашим вікнам унікальності та зробити простір яскравішим, але оптимальним варіантом буде традиційний світло-сірий колір. Оскільки сітка такого кольору не буде перегріватися на сонці і стане більш практичним варіантом.

Сітки виробляють з таких матеріалів як бавовна, нейлон, поліестер, скловолокна, але практично вони приблизно однакові. Головне переконатися, що матеріал високої якості не має різкого запаху. Важливий чинник – розмір осередків у сітці, що варіюється 0,8 – 1,3 мм. Менший розмір осередків створить більш надійний захист. Для міських жителів рекомендується сітка, у якої розмір осередку 1 – 1,3 мм, а ті, хто живе поряд з водосховищами або полями, де удосталь різні дрібні комахи, ідеально підійде сітка з осередками 0,4 мм. Сітка з маленькими осередками також буде корисною для людей, які страждають від різних алергенів, адже сітка затримує дрібний пил і навіть цвітіння. Для посилення захисних властивостей на полотно наносять антимоскітний спрей.

Віконні компанії-виробники часто надають антимоскітні сітки як додаткові аксесуари, рекомендується купувати їх у надійній компанії. Правильно доглядаючи сітку, ви продовжуєте її термін служби. Регулярне очищення та акуратне використання, а також зняття пластикових рамкових сіток взимку – все це необхідні кроки для збільшення терміну експлуатації сітки.

І влітку, і взимку приємно мати змогу відчиняти вікна для свіжого повітря. На жаль, це також може дозволити комахам, сміття та пилу потрапити до кімнати, завдаючи дискомфорту. Встановлення москітної сітки може допомогти усунути ці проблеми без шкоди здоров’ю.

Як правильно заміряти москітну сітку

Точне вимірювання москітної сітки має вирішальне значення для забезпечення ідеального припасування. Немає необхідності наймати замірника, оскільки це можна зробити самостійно. Все, що вам потрібно, це рулетка, олівець і аркуш паперу для запису результатів вимірів. Далі про те, як необхідно виміряти москітну сітку.
До початку зняття вимірів потрібно відкрити вікно.
Точно вимірявши висоту і ширину отвору, і відразу записавши розміри, ви зможете уникнути помилок. Як тільки у вас будуть точні розміри, ви можете зателефонувати менеджеру компанії та озвучити всі розміри. Далі на виробництві виготовлять сітку за розмірами та доставлять її вам додому за окрему плату. Але є і варіант безкоштовно забрати готовий виріб у найближчій торговій точці. Отримавши москітну сітку, можна легко встановити її.

Види кріплень москітної сітки

Існують різні види кріплень москітних сіток, до яких відносяться кріплення пластиковими куточками, кріплення плунжерне, кріплення «прапорець», кріплення на z-подібних елементах.

Пластикові куточки розташовані із зовнішнього боку вікна і не перешкоджають його відкриття або закриття.
Плунжерне кріплення є найдорожчим кріпленням, підходить для різних типів вікон і відрізняється високою надійністю, стійкий навіть до сильних вітрів.
Кріплення «прапорець» — не вітростійке кріплення з маленькими пластиковими гачками.
Кріплення на z-подібні елементи – найпопулярніше і надійне кріплення, а в процесі монтажу задіяно кілька кріплень, що використовуються по периметру конструкції.

Для тих, кого вдома постійно турбують комарі, мухи, мошки або пух тополиний, москітна сітка може стати паличкою-виручалочкою. Цей майже невидимий бар’єр забезпечує ефективний захист від комах та дрібного сміття. Також сітка може убезпечити домашніх вихованців, запобігаючи їх випадковому випаданню з вікна. У цій статті ми розповімо про правильний вибір москітних сіток для пластикових вікон, вивчимо різні типи та розшифруємо терміни «антикішка» та «антипил».

У минулому люди закривали віконні отвори кількома шарами марлі чи тюлю, які мали не лише неестетичний зовнішній вигляд, а й перешкоджали проходженню повітря, та не були ефективними для захисту від комах. На щастя, сьогодні ми маємо вдале рішення. Хоча стандартна москітна сітка в основному поставляється з вікном, деякі можуть спочатку відмовитися від неї, але потім сильно шкодує про своє рішення. Комусь необхідне встановлення сітки на застарілі вікна з дерева. А комусь потрібно просто зробити свій будинок комфортнішим для перебування.
У всіх випадках процес починається з ретельного вибору та аналізу доступних варіантів.

Купівля москітної сітки – що потрібно знати

При покупці москітної сітки важливо враховувати кілька факторів, таких як розмір осередків, міцність, якість з’єднань та система кріплення.
Розмір осередків повинен бути від 0,7 до 1,1 мм, щоб запобігти проникненню комах і забезпечити проходження повітря. Для забезпечення довговічності сітки та безпеки слід використовувати високоякісні та екологічно чисті матеріали. Стики на сітці повинні бути якісно виконані, щоб забезпечити надійність та триваліший термін служби. Система кріплення має бути виготовлена із міцних матеріалів.

Розмір москітної сітки – важливий параметр

Щоб отримати правильний розмір москітної сітки, важливо спочатку виміряти вікна та балконні двері. Універсальних розмірів москітних сіток немає, оскільки всі світлові прорізи відрізняється за розміром. Ви можете зняти розміри самостійно або звернутися за допомогою до професійного замірника. Самостійні виміри можуть виявитися складними та не дуже надійними, але послуги майстра забезпечують точні результати.

Матеріал москітного полотна, який найкраще?

Виготовляються москітні полотна з різних синтетичних матеріалів: нейлон, поліестер, ПВХ, інколи ж і бавовна. Але не має вирішального значення, важливо саме якість ниток, що використовуються, в основному їх міцність. Також важливо визначити розмір осередків, які вам підійдуть. Маленькі осередки ефективніше захищають від комах. Але дуже маленькі осередки можуть перешкоджати потоку повітря, що ускладнює охолодження приміщення влітку. Це означає, що вони можуть не підійти для міських квартир, але цілком можуть підійти для будинків, розташованих поблизу водойм, де велика кількість дрібних комах. Для алергіків доступні спеціальні сітки, які затримують пилок та пил. Крім того, на сітку можна наносити спреї для забезпечення додаткового захисту.

Вибір кольору сітки залежить від особистих переваг. Якщо ви віддаєте перевагу приглушеним і спокійним тонам, набувайте сірого або сріблястого кольору. Однак, якщо вам подобаються яскравіший дизайн, купуйте сміливіші колірні рішення.